MIŃSK MAZOWIECKI

Mińsk Mazowiecki jest jednym z najprężniej rozwijających się miast województwa mazowieckiego, o czym świadczy stopa bezrobocia powiatu mińskiego, zbliżona do średniej stopy województwa mazowieckiego. Powierzchnia zajmowana przez Mińsk wynosi 13 km2, a miasto zamieszkuje prawie 39 tysięcy osób.

Plik:POL Mińsk Mazowiecki flag.svgNa niski poziom bezrobocia w mieście wpływ ma niewielka odległość od Warszawy (ok. 35 km) oraz dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa i kolejowa łącząca Mińsk ze stolicą. Dzięki sieci połączeń z Warszawą, Mińsk oraz jego okolice stanowią wartościowy teren dla przyszłych i obecnych inwestorów, zarówno polskich jak i zagranicznych, co wpływa na ciągły popyt na siłę roboczą.

W Mińsku (Praca Mińsk Mazowiecki) dominuje sektor handlowy, sektor obsługi nieruchomości, budownictwa i przetwórstwa przemysłowego. Na terenie miasta znajduje się ponad 4000 firm i przedsiębiorstw zatrudniających wielu mieszkańców miasta oraz okolicznych miejscowości. Swoje siedziby mają tam deweloperzy działający zarówno na rynku lokalnym, jak i w Warszawie. Największym przedstawicielem mińskiego przemysłu i usług, dającym pracę kilkuset osobom, jest firma ZNTK „Mińsk Mazowiecki”, odpowiedzialna za obsługę taboru PKP i Kolei Mazowieckich. Ze względu na dużą liczbę firm budowlanych, na zatrudnienie w Mińsku Mazowieckim mogą liczyć majstrowie budowlani, inżynierowie i pracownicy budowy. Do pozostałych zakładów przemysłowych, oferujących miejsca pracy należą zakłady produkcji urządzeń dźwigowych FUD, zakłady produkujące artykuły bawełniane(Harper Hygienics) i obuwie dziecięce (Bartek).

Niestety, niski poziom bezrobocia oraz chłonny rynek pracy nie przekładają się na wysokość zarobków w tym mieście. Średnie miesięczne wynagrodzenie w Mińsku wynosi zaledwie 2800 zł brutto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation