OSTRÓW MAZOWIECKA

Ostrów Mazowiecka jest 24 tysięcznym miastem, siedzibą powiatu ostrowskiego, leżącym w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego. Miasto zajmuje powierzchnię 22 km2.

Według danych lokalnego urzędu pracy, w Ostrowi bezrobocie sięga obecnie około 17,7 %, co pod względem wysokości bezrobocia stawia ją na 24 miejscu wśród 38 powiatów województwa mazowieckiego. Największy odsetek bezrobotnych stanowią osoby bez wykształcenia i doświadczenia oraz osoby długotrwale bezrobotne.

Plik:Herb ostrowi.svgWiększość mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej i okolic zatrudnionych jest w branży usługowej, przetwórstwa rolno-spożywczego, budowlanej i drobnym przemyśle Praca Ostrów Mazowiecka. Obecnie w mieście działa około 3000 podmiotów gospodarczych, na które składają się głównie małe i prężnie działające zakłady produkcyjne i usługowe, zatrudniające do 10 pracowników. Działają one głównie w branży motoryzacyjnej, transportowej, w handlu, przemyśle budowlanym, rolno-spożywczym, elektronicznym i przetwórstwie drzewnym. Do największych zakładów pracy należą w tym regionie: zakład produkcji mebli Forte, spółdzielnia mleczarska Ostrowia, producent opakowań plastikowych Alpla oraz firmy związane z rolnictwem i przetwórstwem spożywczym, takie jak Kruger, Canexpol, Emma i Miwex. Według najnowszych tendencji, pracy w tym regionie nie powinno zabraknąć dla spawaczy, elektryków, monterów, budowlańców i kierowców. Średnie zarobki w powiecie ostrowskim nie należą do wysokich i kształtują się na poziomie 2800 zł miesięcznie brutto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation