Wydawałoby się, że nie ma drugiego tak przyjaznego młodym ludziom miejsca w Polsce, jak Warszawa i całe województwo mazowieckie. Piękne tereny, wysoko rozwinięte przestrzenie miejskie, bliskość stolicy oraz perspektywy na zatrudnienie… Coś jednak sprawia, że część młodych ludzi wybiera inne miejsca, uciekając na zachód czy południe kraju.

Spragnieni spokoju

Młodzi warszawiacy oraz ich rówieśnicy z województwa mazowieckiego, często udają się na studia do Krakowa tłumacząc się doskonałym studenckim klimatem oraz chęcią spróbowania życia gdzie indziej, w nieco bardziej spokojnym miejscu. To generalnie zależy od osobowości danego człowieka – jednym bardziej pasuje klimat miejski, szybki, inni wolą spróbować życia w nieco bardziej cichym, artystyczno – studenckim klimacie. Powodem wyjazdu może być również wymarzona uczelnia, która niekoniecznie musi znajdować się w stolicy.

Motywy wyjazdu z Warszawy oraz innych miast województwa mazowieckiego są różne, tak jak różne są sytuacje oraz ludzie, którzy podejmują dane decyzje. Warto jednak szanować się nawzajem i nie krytykować czyichś wyborów, zwłaszcza w temacie edukacji czy wyboru miejsca do życia i pracy. W końcu pieniądze to nie wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *