Rynek pracy w województwie mazowieckim, jest otwarty zarówno dla pracowników dość wąsko wyspecjalizowanych jak i dla pracowników niższego szczebla. Z powodu dość dużej mobilności oraz konkurencji na rynku pracy, to w gestii zatrudniających leży zatrzymanie solidnego, wykwalifikowanego pracownika.

Pożądane kompetencje na rynku pracy w województwie mazowieckim

Pracownik idealny nie istnieje, jednak lista pożądanych cech, które powinien posiadać, owszem. Jednym z najczęściej stawianych wymogów jest doświadczenie zawodowe, które jest dość dyskusyjną kwestią, ponieważ może zarówno pomóc jak i przeszkadzać w wyszkoleniu pracownika, do potrzeb firmy. Ilość odbytych kursów również ma tu znaczenie – pracodawcy cenią sobie osoby chcące się rozwijać. Umiejętności interpersonalne oraz dyspozycyjność również są w cenie. Ktoś, kto posiada wszystkie te cechy, nie powinien zbyt długo pozostawać bez zatrudnienia.

Profil dobrego pracownika, zmienia się wraz z dynamiką rynku pracy. Niegdyś niezbyt pożądana była osoba, która co chwila zmieniała pracodawców. Dziś to standard, niekiedy świadczący o zaradności pracownika. To samo tyczy się zdobywania kwalifikacji z różnych dziedzin – dziś to żadna sztuka, przekwalifikować się kilkukrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *