Zmieniający się rynek pracy, jest w ostatnich latach zdecydowanie otwarty na potrzeby pracowników. Zatrudniający starają się ich za wszelką cenę zatrzymać, ponieważ konkurencja stale rośnie i niedługo będzie naprawdę trudno o długoterminowe zatrzymanie danej osoby na proponowanym stanowisku.

Płace i warunki zatrudnienia

Stawki proponowane w województwie mazowieckim, to około 2500 złotych dla pracowników najniższego i średniego szczebla. To znacznie więcej, niż np. jeszcze dwa lata temu. Pracownicy najczęściej są zatrudniani na umowę o pracę na czas określony. Rzadko spotykana jest umowa na okres próbny oraz na czas nieokreślony. Pracując na umowę o pracę, zwykle proponowaną formą jest cały etat. Co do systemów motywacyjnych dla pracowników – w coraz większej ilości ogłoszeń pojawiają się takie benefity jak karta multisport czy dofinansowanie do leczenia w prywatnych placówkach.

Nasz rynek pracy stopniowo zaczyna próbować nadążyć za zachodnioeuropejskim systemem płac i motywacji pracowników. Zarobki są coraz bardziej satysfakcjonujące i w niektórych branżach przestał być jakkolwiek opłacalny wyjazd za granicę. To niezwykle optymistyczne zjawisko, ponieważ swego czasu pracodawcy mieli ogromny powód do zmartwień, bezskutecznie prowadząc rekrutacje, na które mało kto odpowiadał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *