Rynek pracy w województwie mazowieckim pod koniec roku 2017, stał się obszarem skierowanym zdecydowanie na pracownika. Osoby poszukujące zatrudnienia, stały się nieco bardziej wymagające w stosunku do potencjalnych pracodawców. Znacznie większym zainteresowaniem też zaczęły się cieszyć ogłoszenia o pracę, zawierające opcje dodatkowej gratyfikacji, przynajmniej sezonowej (np. karty Multisport lub bony Sodexo).

Poszukiwani pracownicy

Zatrudniający mają świadomość, że coraz trudniej zatrzymać na dłużej dobrego pracownika. Ilość możliwości na rynku pracy powoduje, że mobilność osób zajmujących nawet najniższe stanowiska, wzrosła znacznie w porównaniu do poprzednich lat. Rokuje to na przyszłość dość dobrze, ponieważ prawdopodobnie dojdzie do podwyższenia jakości umów oraz warunków zatrudnienia dla pracujących na wszystkich szczeblach.

Nadal poszukiwani będą pracownicy wysoko wykwalifikowani lub tacy, którzy są biegli w wąskim zakresie specjalizacji. To pozwoli znacznie lepiej niż w latach ubiegłych, obsadzić stanowiska wymagające specjalistycznej wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *