W ostatnim czasie znacznie wzrosła ilość podmiotów gospodarczych zajmujących się gospodarką magazynową i transportem. Rynek pracy województwa mazowieckiego również znacznie się rozwinął w tych kierunkach, dając początek  nowej fali firm, które poszukują wyspecjalizowanych. Czy w tych sektorach łatwo o dobrych, rzetelnych pracowników?

Ciężki kawałek chleba

Zarówno kierowca, jak i magazynier, pracują zwykle na 3 zmiany. U kierowcy czas pracy jest normowany stworzonymi do tego celu przepisami, jednak jak powszechnie wiadomo, z różnych przyczyn te zasady są notorycznie naginane. Zarobki w obu profesjach nie należą do najwyższych – u kierowców zajmujących się jazdą na terenie naszego kraju, zwykle jest to nie więcej niż 4 tys. złotych miesięcznie. Magazynier w województwie mazowieckim, zarobi około 2 tys. złotych. W obu profesjach mamy do czynienia z ogromnym wysiłkiem fizycznym i stresem. Przemęczenie i wypalenie dotyka kierowców bardzo często już w pierwszych latach pracy. Magazynierzy z kolei narzekają na pomyłki w dokumentach, nieuprzejmych kierowców oraz częstą konieczność ręcznego rozładowywania towaru.

Praca o takiej specyfice wymaga olbrzymiego zaangażowania i umiejętności, którymi dysponuje tak naprawdę niewielu. Cała nadzieja w tym, że województwo mazowieckie jest na tyle duże, aby znaleźć odpowiednich pracowników na wyżej wymienione stanowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *