Mnóstwo osób z całej Polski, decyduje się na wyjazd ze swojej rodzinnej miejscowości na studia do Warszawy. Przyciąga ich tam nie tylko wysoki poziom szkolnictwa wyższego, ale również perspektywa zatrudnienia jeszcze w trakcie studiów. Poza tym całe województwo mazowieckie stanowi dość atrakcyjne miejsce dla młodych, przedsiębiorczych osób.

Mazowieckie wita

Często zdarza się, że młodzi ludzie są negatywnie zaskoczeni tym, co zastają w miejscu, gdzie mieli rozpocząć nowe, samodzielne życie. Niektórych przeraża tempo życia Warszawy. Inni narzekają na ceny, jeszcze inni na tłok w metrze. Jednak nie sposób stolicy i okolicznym miejscowościom odmówić jednego: miejsc pracy w nich nie brakuje. Tak naprawdę każda z młodych osób, która ma jakiekolwiek chęci do pracy, w końcu ją znajdzie, prędzej czy później.

Nie tylko korpo i słuchawka

Gdzie można znaleźć zatrudnienie? Np. jako goniec w korporacji, ale nie tylko. Często marki odzieżowe wolą zatrudniać studentów. Oferują wówczas elastyczny grafik, do pogodzenia ze studiami dziennymi. Poza tym można próbować swoich sił jako redaktor w serwisach internetowych. Zawód specjalisty do spraw SEO jest stosunkowo młody, teraz jest właściwy moment, aby zdobywać szlify w tym kierunku – często brakuje w nim rąk do pracy i studenci są na tym stanowisku bardzo mile widziani.

Każdy, kto nie boi się pracy, w końcu znajdzie zatrudnienie, chociaż być może jego doświadczenie nie należy do najbogatszych, lub jest wręcz zerowe. Tak naprawdę w pierwszej pracy liczą się chęci i odwaga, aby umieć się dobrze zaprezentować przyszłemu pracodawcy. Uśmiech, otwartość i komunikatywność zawsze są w cenie, niezależnie od tego, na jakim stanowisku mamy być zatrudnieni.

1 thought on “Co przyciąga młodych ludzi do województwa mazowieckiego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *