Żuromin to niewielkie miasto w północno-zachodniej części województwa mazowieckiego, leżące na Równinie Raciąskiej. Żuromin pełni funkcję ośrodka administracyjnego i gospodarczego oraz jest siedzibą powiatu żuromińskiego. Od Warszawy Żuromin oddalony jest o około 130 km. Miasto zajmuje powierzchnię 11 km2 i zamieszkałe jest przez 9 tysięcy osób.

Powiat żuromiński należy do powiatów województwa mazowieckiego charakteryzujących się najwyższą stopą bezrobocia w regionie. Na początku 2013 roku stopa bezrobocia w powiecie wynosiła 23%. Najniższe bezrobocie zaobserwowano w Żurominie.

Powiat żuromiński ma charakter rolniczo-przemysłowy i wyróżnia się dużą produkcja rolno-spożywczą, w tym szczególnie drobiarską. Na terenie samego Żuromina działa 1000 podmiotów gospodarczych, z czego większość stanowią podmioty prywatne o charakterze rodzinnym, zajmujące się handlem. Najwięcej mieszkańców powiatu żuromińskiego zatrudnienie znajduje w branży elektronicznej, odzieżowej i drzewnej. Jednymi z większych zakładów pracy regionu są PUE „Tomic” oraz „LDM Electronic” produkujący sprzęt nagłaśniający.

Jak podaje powiatowy urząd pracy, w ciągu ostatnich miesięcy, najwięcej ofert pracy dotyczy zatrudnienia w charakterze pracowników rolnych i gospodarczych, techników administracji, sprzedawców, sprzątaczek i meliorantów Praca Żuromin. Ze znalezieniem pracy mogą natomiast mieć problem fryzjerki, hydraulicy, księgowi, nauczyciele, kierowcy i robotnicy magazynowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *