Węgrów znajduje się w środkowo-wschodniej części województwa mazowieckiego, 80 km na wschód od Warszawy. Miasto, według danych statystycznych, zajmuje powierzchnię 35,5 km2, z czego 70% stanowią użytki rolne, a 16% – użytki leśne. Węgrów jest miejscem zamieszkania dla 13 tysięcy osób i jest on siedzibą powiatu węgrowskiego. Drugim, obok Węgrowa, ośrodkiem miejskim rolniczego powiatu węgrowskiego jest miasto Łochów.

Powiat węgrowski, w porównaniu z pozostałymi powiatami województwa mazowieckiego, charakteryzuje się średnią stopą bezrobocia. Pod koniec 2012 roku wynosiła ona 14,9%. Największy odsetek osób bezrobotnych w tym regionie stanowią osoby niewykwalifikowane i osoby długotrwale bezrobotne.

Najwięcej ofert dotyczących lokalnego rynku pracy znaleźć można w lokalnej prasie, na stronie PUP w Węgrowie, bezpośrednio w Urzędzie Pracy lub na Praca Węgrów. Oferty związane są głównie z branżą usługową oraz przemysłem, przeważają ogłoszenia skierowane do pracowników fizycznych i przemysłowych. Obecnie, na terenie Węgrowa zarejestrowaną działalność gospodarczą prowadzi 1200 podmiotów, z czego większość stanowią niewielkie przedsiębiorstwa. Do największych zakładów pracy w regionie, które są miejscem zatrudnienia wielu mieszkańców Węgrowa i okolicznych miejscowości, należą:

  • Addit – przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji precyzyjnej elementów i wyrobów z cienkiej blachy;
  • Ludwisarnia Braci Kruszewskich – jeden z najbardziej znanych producentów dzwonów w Polsce;
  • Meblocross – to fabryka mebli założona w 1984 roku;
  • Mleczarnia Hochland – mleczarnia w Węgrowie należy do największych tego typu przedsiębiorstw w kraju. Jest drugim pod względem wielkości zakładem Hochland w Polsce;
  • P.P.H.U. Bomet – producent maszyn rolniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *