Kozienice to miasto położone  na Nizinie Środkowomazowieckiej w województwie mazowieckim. Kozienice są siedzibą powiatu kozienickiego, zajmują powierzchnię prawie 10,5 km2 oraz są miejscem zamieszkania dla prawie 20 tysięcy osób. Pod względem średniej wysokości zarobków, wynoszącej 3710 zł brutto, Kozienice znajdują się na 30 miejscu wśród 908 miast Polski.

Stopa bezrobocia w powiecie Kozienickim jest wyższa zarówno od średniej krajowej, jak i średniej dla województwa mazowieckiego i wynosi około 17,5%. Ponad połowę bezrobotnych w tym regionie stanowią mężczyźni, a bezrobocie dotyczy głównie osób bez średniego wykształcenia, bez kwalifikacji i doświadczenia zawodowego.

Na terenie powiatu kozienickiego działa blisko 1800 podmiotów gospodarczych, a w mieście zlokalizowane są zakłady meblowe, artykułów biurowych, elektrotechniczne, budowlane i spożywcze, gdzie zatrudnienie znajduje wielu mieszkańców Kozienic i okolicznych wiosek – Praca Kozienice. Głównymi pracodawcami w regionie kozienickim są: druga co do wielkości w Polsce Elektrownia Kozienice, zakłady papiernicze Esselte, wytwórnia produktów mlecznych Bakoma, Zakład Mięsny Pierzchała i Mleczarnia Obory. Ze względu na duży wskaźnik bezrobocia, poszukiwania pracy w tym regionie nie należą do najłatwiejszych. Na zatrudnienie mogą liczyć głównie osoby pracujące fizycznie: operatorzy maszyn, pracownicy wytwórni, magazynierzy, kierowcy i budowlańcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *